Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

PRAVIDLO 1

Ring

Při všech soutěžích musí ring odpovídat těmto požadavkům:

 1. Rozměry ringu jsou čtverec o straně 490 cm jako minimum a 610 cm jako maximum. Při mezinárodních soutěžích to musí být čtverec o straně 610 cm, měřený po vnitřní straně provazů. Ring nemá být méně než 91 cm nebo více než 122 cm nad úrovní základny.
 2. Podlaha ringu a sloupky musí být pevně konstruovány; vodorovná podlaha prostá jakýchkoliv nerovností musí přesahovat nejméně o 46 cm čtverec tvořený provazy. V rozích musí být sloupky a musí být dobře čalouněny či upraveny tak, aby se zabránilo zranění borců.
  Z hlediska barevného označení musí být uspořádání sloupků následující:
  červený roh - nejbližší po levé straně od jury, bílý roh - nejbližší po pravé straně od jury,
  modrý roh - nejvzdálenější po pravé straně od jury, bílý roh - nejvzdálenější po pravé straně od jury.
 3. Podlaha musí být kryta plstí, gumou nebo nebo jiným vhodným materiálem s podobnou pružností  o síle 1,3 cm až 1,9 cm, přes který je prostřena a v rozích upevněna plachta. Plst, guma nebo jiný vhodný materiál a plachta musí krýt celou podlahu.
 4. Provazy mohou být tři nebo čtyři o síle nejméně 3 cm a nejvíce 5 cm, musí být pevně napjaté mezi rohovými sloupky v následující výšce:
  v případě tří provazů ve výšce 40 cm, 80 cm a 130 cm,
  v případě čtyř provazů ve výšce 40,6 cm, 71,1 cm, 101,6 cm a 132,1 cm.
 5. Provazy musí být obaleny měkkým materiálem a musí být ve stejných vzdálenostech na každé straně vertikálně spojeny dvěma pruhy pevného plátna o šířce 3 až 4 cm, které nesmí po provazech klouzat.
 6. Ring musí být vybaven ve dvou protilehlých rozích vhodnými schůdky, umožňujícími přístup do ringu borcům a sekundantům. Rovněž v neutrálním rohu musí být schůdky pro přístup rozhodčích a lékaře.
 7. Při důležitých mistrovstvích může být užíváno dvou ringů, ale každý musí mít svůj signál.
 8. Plastový pytlík v obou neutrálních rozích mysí být upevněn pro rozhodčí k odkládání tamponů.